Jasełka Wspólnoty "Wiara i Światło" 8 styczenia 2006

Trema, stres, trema, stres…, takie uczucia towarzyszyły nam tuż przed naszą wielką premierą tegorocznych Jasełek. Dnia 08.01.2006, gdy wybiła godzina 1500, niewidzialna kurtyna podniosła się do góry i rozpoczęło się nasze przedstawienie. Mimo, że próby szły nam bardzo opornie, wywoływały falę śmiechu i złości. Wszystkim nam zależało, aby po raz kolejny powiedzieć, przybyłym do parafii św. Franciszka w Ostródzie ludziom, o czymś bardzo ważnym...O potrzebie miłości i dzielenia się sobą z drugim człowiekiem. Całą tą treść ukryliśmy w opowiadaniu o narodzinach dzieciątka Jezus.

Przybyło wiele osób, w skupieniu oglądali nasze przedstawienie. Nasz wysiłek nie poszedł na marne, gdyż na twarzach naszych gości widać było łzy wzruszenia. Oklaski i ciepłe słowa były dla nas najlepszym podziękowaniem. Czuliśmy, że zostaliśmy docenieni za to,
że umiemy wspólnie zrobić wszystko, umiemy razem podbić ludzkie serca.

Myślę, że po raz kolejny pokazaliśmy innym, że potrafimy wspólnymi siłami pokonać nasze ułomności. Nasz występ powtórzyliśmy następnego dnia w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica, a w niedziele 15.01.2006. odwiedziliśmy jeszcze dwie parafie ostródzkie św. o Pio i błogosławionych Hiacynty i Franciszka. Za każdym razem była trema, łzy wzruszenia i radość z tego, że są osoby, które chcą oglądać nasze przedstawienie i nagradzają nas gromkimi brawami.

Marta Frydrychowska