Msza Święta Prymicyjna o. Krzystofa 4 czerwca 2006

Dnia 4 czerwca 2006r. na Kaczorach odbyła się Msza prymicyjna ojca Krzysztofa Bartczak. Cała uroczystość przebiegła bez najmniejszego zarzutu. Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda, a swoją obecnością zaszczyciły nas grupy "Wiara i światło" z Olsztyna i z Elbląga. Z grupą z Olsztyna znamy się już od dawna. Przeżyliśmy już niejedno spotkanie i przetańczyliśmy razem wiele dyskotek. Natomiast ze wspólnotą z Elbląga, mieliśmy okazje zobaczyć się po raz pierwszy. Było to dla nas kolejne, nowe i miłe doświadczenie.

Ojciec Krzysztof jest dobrze znany naszej grupie. Przez cały zeszły rok towarzyszył naszej wspólnocie, był z nami również na wakacyjnym obozie w Rabce. Umilał nam czas swoim śpiewem i grą na gitarze. Dzielnie i wytrwale opiekował się naszymi Muminkami oraz w każdej chwili ofiarowywał nam swój uśmiech i pomocną dłoń. (Nie zgłaszał także sprzeciwu, gdy miał zostać wesołym kurczakiem podczas chrztu obozowego.) Wniósł do naszej grupy wiele radości i dawał przykład jak być i żyć dla innych...Gdy opuszczał naszą grupę, był dopiero Bratem, ale znów do nas wrócił i przyjechał już jako nowowyświęcony Ojciec...        

Jest to dla nas wielki zaszczyt i radość, że zechciał właśnie z nami podzielić się to ważną dla niego chwilą. Ojciec odprawił piękną Mszę św. w małej, pięknej kapliczce, przed którą zgromadziło się ok.100osób, a następnie wszystkich pobłogosławił. Było to dla nas wielkie przeżycie oraz piękne świadectwo wiary o.Krzysztofa.